Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj sięrss

Możliwość komentowania Sprawdź, co najbardziej działa na mężczyzn! została wyłączona

Sprawdź, co najbardziej działa na mężczyzn!

| blog | 14 sierpnia 2023

Co dzisiaj działa na mężczyzn? Czy wolą kobiety – kusicielki – seksowne wampy, odsłaniające co nieco, czy też intryguje ich bardziej tajemnicza aura wokół kobiety i to nieuchwytne „coś”? Nic prostszego, wystarczy zapytać przedstawicieli brzydszej części naszego społeczeństwa i wydusić z nich całą prawdę i tylko prawdę: co naprawdę ich kręci w kobiecie? Oto kilka najciekawszych wypowiedzi:

Andrzej z Warszawy:

Na pewno owładnie moimi zmysłami i rozbudzi moją wyobraźnię kobieta eksponująca długie, zgrabne nogi, dekolt uwidaczniający jej krągłe kształty, a jeśli do tego dochodzi ciekawa osobowość – jestem jej na wieki!

Marcin 21 lat

Jestem łasuchem i do mnie dotrze każda kobieta, która jest wspaniałą kucharką, do tego jeśli potrafi podać posiłek na pięknie zastawionym stole  w pończoszkach i potem jeszcze pozmywa – to raj dla mnie.

Gemma Atkinson (34E-25-36), By Archibald (Maxim UK, Feb 2005).

Adam 27 lat

Uwielbiam kobiety z poczuciem humoru, wesołe, zabawne z nutką szaleństwa. Taka cicha, nudna laska  kompletnie na mnie działa negatywnie. Jeśli ktoś potrafi się śmiać, troszkę poszaleć to wydaje mi się jest dobrym partnerem na ciekawe i udane życie.

Krzysiek lat 33

Kobieta, która zwróci moją uwagę musi mieć kształtną pupę, dłonie zadbane i wypielęgnowane, ale ponieważ rąk nie zawsze mogę dojrzeć, to liczy się jeszcze  „coś” w oczach, w  twarzy, uśmiechu – ogólnie całość

 

Michał lat 25

Uwielbiam kobiety nieoczywiste, intrygujące, nie cierpię „śmieszek” – kojarzą mi się z głupiutkimi i pustymi lalkami, nie będę ukrywał, że wygląd też się liczy, więc musi być zadbana, szczupła i do tego elegancka

 

Dariusz 31 lat

Odwrócę się za kobietą, która seksownie wygląda, pięknie pachnie, jeśli odwrócę się za nią na ulicy – znaczy, że jest w moim typie

Adrian 30 lat

Kobieta musi być uwodzicielska, po prostu kobieca, lubię kokieterię, ale nie do przesady, nie cierpię babo-chłopów, męskie sprawy zostawcie Nam – facetom…

 

Igor 33 lata

Najbardziej ujmują mnie w kobiecie zwiewne ciuszki, które więcej zasłaniają niż odsłaniają. Jeśli do tego nosi  wysokie, seksowne szpilki to zrobię wszystko, żeby ją bliżej poznać.

Rysiek lat 42

Ja lubię kobiety stanowcze, pewne siebie, które potrafią zainicjować rozmowę,  uczynić ten pierwszy krok. Nie mówię tu u narzucaniu się, ale denerwuje mnie zbytnia i przesadna pruderia i blokada dziewczyn.

 

Zobacz również:

 1. Sekrety uwodzenia kobiety
 2. Erotyczna mapa ciała mężczyzny
 3. Męskie fantazje seksualne
 4. Forum – Miłość i seks!
 5. O jakim seksie marzą kobiety?


3605 liczba wyświetleń,  dzisiaj

Możliwość komentowania Różnica pomiędzy „miłością” warunkową, a miłością prawdziwą została wyłączona

Różnica pomiędzy „miłością” warunkową, a miłością prawdziwą

| miłość | 10 sierpnia 2023

Są dwie bardzo duże potrzeby ludzi: kochać i być kochanym. Każdy tęskni za miłością, nawet jeśli się do tego nie przyznaje, to wewnątrz czuje jej głęboki głód. Problem często tkwi w tym, że nie wiemy jak doświadczać miłości. Należy odróżnić prawdziwą miłość od romansu.

Miłość można podzielić na rodzaje:
Miłość ,,jeśli’’

Kocham cię jeśli:
– zaspokajasz moje potrzeby
– wydajesz na mnie pieniądze
– jesteś atrakcyjna w oczach moich znajomych
– idziesz ze mną do łóżka
– zaspokajasz moje pragnienia
Miłość ,,jeśli’’ mówi, że-Będę kochać dopóki będziesz spełniać moje warunki.
Miłość ,,jeżeli’’
Kocham cię jeżeli:
– jesteś piękna
– jesteś przystojny
– jesteś dobrym sportowcem
– jesteś duszą towarzystwa
– jesteś bogaty
– masz dobry samochód
– nadajesz się do mojego samochodu
Miłość ,,jeżeli” to ciągła obawa, że odejdziesz, bo znajdziesz kogoś,
kto lepiej spełnia te warunki.
Miłość ,,bezwarunkowa’’
Kocham cię bez względu na to, co robisz:
Jeśli płaczesz i nie wiesz dlaczego.
Jeżeli nie posprzątasz mieszkania i nie ugotujesz obiadu.
Kiedy potkniesz się i rozrzucisz jedzenie po całej restauracji.
Kocham cię, bo jesteś dla mnie wszystkim.

 

Człowiek, który preferuje dany rodzaj miłości, przedkłada pewne zachowania w miłości czy cechy partnera.
Wyróżnia się 3 składniki miłości:
– intymność –jest pozytywnym uczuciem, które powoduje przywiązanie, bliskość i zależność partnerów od siebie;
– namiętność – to mieszanka uczuć pozytywnych i negatywnych, takich jak pożądanie, zazdrość czy tęsknota. Często są one połączone z silną motywacją do całkowitego połączenia się z partnerem;
– zaangażowanie – jest to jedyny ze składników poddany logicznemu myśleniu i stanowi świadomą decyzję partnerów o rozpoczęciu związku i jego kontynuowaniu pomimo różnych przeszkód.
Do definicji miłości można stosować również inne podziały, m.in. takie jak : Agape – jeśli ludzie są zdolni do całkowitego poświęcenia.
Ludus -świadome manipulowanie, a nawet oszukiwanie partnera; Storge- miłość przyjacielska; Pragma – miłość partnerska czy też miłość obsesyjna, określana jako mania.
Ludzie przeżywają miłość w różny sposób, dlatego też tak ważne jest wszechstronne spojrzenie na to uczucie. Zatem jeśli ludzie posiadają różnorodne osobowości, przeżywają miłość w różny sposób. Prawdziwa miłość motywuje do lepszych czynów, wyzwala poświęcenie, stanowi motyw aktywności, działań ludzkich. Samo erotyczne zbliżenie nie służy tylko, przedłużaniu gatunku ludzkiego, ale służy także zaspokojeniu potrzeb seksualnych, a dla niektórych jest niejako celem samym w sobie. Wielu młodych ludzi, nie znających uczucia prawdziwej miłości wpada w pułapkę fizycznych zbliżeń, traktowanych mechanicznie i egoistycznie, przez co partner także jest traktowany przedmiotowo.
Prawdziwej miłości nie udowadnia się słowami. Uczucie okazuje się w życiu codziennym i wyraża wzajemnym wsparciem zwłaszcza w trudnych chwilach, lojalnością, szacunkiem. Prawdziwa miłość jest zawsze bezinteresowna i nigdy celowo nie wystawia drugiego człowieka na próbę.

2668 liczba wyświetleń,  dzisiaj

Możliwość komentowania W małżeństwie seks smakuje lepiej została wyłączona

W małżeństwie seks smakuje lepiej

| miłość, porady | 1 sierpnia 2023

Życie seksualne małżonków jest bardziej udane, niż singli – częściej uprawiamy seks, a związany z tym dotyk i orgazm wzmacniają nasze poczucie szczęścia za sprawą uwalnianych endorfin. Dlaczego seks w małżeństwie smakuje lepiej?  I jak się ma do tego namiętność rozumiana głębiej niż jedynie… popęd seksualny?

Przewaga życia w małżeństwie… Życie w udanym małżeństwie jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Badanie opublikowane w tym roku w Annals of Behavioral Medicine  dowodzi, że osoby będące w związku małżeńskim mają aż trzy razy większe prawdopodobieństwo dożycia późnego wieku.Naukowcy z Uniwersytetu Pittsburgh w Stanach Zjednoczonych stwierdzili, że wspólne spanie z ukochaną osobą pomaga obniżyć poziom kortyzolu, hormonu stresu, co w dłuższym czasie przekłada się na lepszą odporność organizmu.

Udane życie seksualne i małżeńskie idzie w parze także z lepszym zdrowiem intymnym – kobiety mają bardziej regularną owulację. Warunkiem tutaj jest harmonia energii seksualnej między partnerami. Małżeństwo sprzyja także zaufaniu w kwestii antykoncepcji. Na tak pełną bliskość, nie wymagającą dodatkowych barier, pozwalamy jedynie osobie, której zdrowia i miłości jesteśmy pewni.

Wykwintny posiłek seksualny dla ciała i duszy

Seks w związku małżeńskim to jak spożywanie doskonałego obiadu w wykwintnej restauracji – Rezerwujemy stolik, czekamy na potrawy, nie spieszymy się, delektujemy chwilą. Zaspokojenie głodu jest tutaj zupełnie inne, niż w przypadku zjedzenia szybko zapiekanki z najbliższej budki z fast foodem. Nie dziwią mnie zatem wyniki badań naukowców, mówiące o tym, że w stałych związkach uprawiamy więcej seksu, że ten seks ma zupełnie inną, lepszą jakość.

W przypadku przelotnych kontaktów seksualnych, zaspokojenie następuje jedynie na poziomie pierwotnym – jest to rozładowanie napięcia. Natomiast w przypadku kochania się ze stałym, wieloletnim partnerem, mamy do czynienia z czymś więcej, niż tylko aktem seksualnym – jest to potwierdzenie oddania, miłości, szacunku – to cały zestaw emocji i pragnień, namiętności i bezpieczeństwa, który wzmacnia związek.”

Namiętność? Tylko w stałym związku.

Samo określenie „namiętność” kojarzy nam się bardziej z nagłym wybuchem pożądania. Takiej ekspresji seksualnych pragnień doświadczamy zazwyczaj na samym początku związku, kiedy to mózg zalewa dawka rozmaitych hormonów, odpowiedzialnych za to, że możemy nie spać, nie jeść, za to obsesyjnie myśleć o drugiej osobie i… uprawiać seks niemal całymi dniami. Z czasem chemiczna mieszanka zakochania opada, a zaczyna nabierać znaczenia oksytocyna – hormon przywiązania. Wtedy też odkrywamy zupełnie nowe znaczenie pojęcia „namiętność”.

W atmosferze bezpieczeństwa i bliskości, rodzi się zaufanie, otwartość, możemy wtedy być sobą, mówić o swoich pragnieniach, głęboko przeżywać emocje. To wszystko nie występuje w przygodnych związkach.”
Namiętność buduje bliskość, relację, która nie wymaga natychmiastowego rozładowania w postaci seksu. Czasem wystarczy nam po prostu zaśnięcie w objęciach, gdyż jesteśmy zbyt zmęczeni na coś więcej.  „W przygodnych znajomościach nie ma na to miejsca.”  – podkreśla Małgorzata Krawczak – „Seks na chwilę, z mało znaną osobą, to rozładowanie napięcia, czasem frustracji, czasem konieczność potwierdzenia własnej atrakcyjności,  przedmiotowość, sport, a to już z udanym życiem seksualnym niewiele ma wspólnego.”

Kochaj prawdziwie:
Seks w stałym związku smakuje lepiej tylko wtedy, gdy partnerzy kochają się prawdziwie, czyli mają do siebie zaufanie. Bez zaufania mamy do czynienia z bardziej lub mniej formalnym związkiem, w którym stałość oznacza ‘regulację pewnych zobowiązań’.

„Prawdziwość związku opiera się na zaufaniu, które tworzy autonomia każdego z partnerów.”
– podsumowuje ekspertka. – „Wspólne życie nie powinno oznaczać końca autonomii kobiety czy mężczyzny tylko wspólną przestrzeń dla wspólnych doznań. To w tej przestrzeni rodzi się apetyt na miłość, na pożądanie, na fantazje. Jeżeli nie ufamy sobie, to nie powiemy partnerowi czy partnerce o tym. Seks w takim związku to kolejny obowiązek wynikający z założenia rodziny – przynosi na przemian niezadowolenie i rozładowanie frustracji. Podobnie jak szybkie posiłki w tej samej budce z fast foodem – jemy z przyzwyczajenia, dziwimy się, że mamy zgagę i nic z tym nie robimy… A to chodzi o wykwintność, o smakowanie, o delektowanie się, o pobudzanie namiętności – nie tylko o zaspokojenie żądzy.”

Ekspert:
Małgorzata Krawczak –
certyfikowany coach ACC, trener rozwoju emocjonalnego i motywacyjnego. Prowadzi warsztaty z zakresu relacji, asertywności, temperamentu i coaching indywidualny. (naturasukcesu.pl)

 

3809 liczba wyświetleń,  dzisiaj

Możliwość komentowania Czy istnieje recepta na szczęśliwy związek? została wyłączona

Czy istnieje recepta na szczęśliwy związek?

| miłość | 1 sierpnia 2023

Stan silnego zakochania trwa zaledwie kilka miesięcy, później różowe okulary bledną i zaczynamy poznawać siebie w całkiem zwyczajnych okolicznościach. Zakochanie przeradza się w miłość, a my  możemy budować trwałe szczęście w związku. Jak? Są na to pewne sposoby….

Pięć godzin tygodniowo na miłość?

John Gottman, emerytowany profesor na Uniwersytecie Washington w Seattle, znany ekspert od relacji w związkach małżeńskich i autor książek na ten temat,  znalazł pewnego rodzaju receptę na udane małżeństwo.  Według Gottmana wystarczy tygodniowo poświęcać około pięciu godzin na budowanie bliskości i zrozumienia w małżeństwie. Przepis jest dość precyzyjny:
1.Na czuły dotyk, głaskanie, przytulanie, całowanie powinniśmy poświęcać przynajmniej pięć minut dziennie (codziennie);
2.Kolejne pięć minut dziennie okazujemy sobie szczery zachwyt, podziw, uznanie (także siedem dni w tygodniu);
3.Również codziennie powinniśmy wspólnie ustalić jedną rzecz, jaką każde z nas ma tego dnia wykonać;
4.Natomiast po powrocie z pracy przez dwadzieścia minut rozmawiamy na przyjemne, luźne tematy;
5.Randki tylko we dwoje to obowiązek każdej pary raz w tygodniu (minimalny czas trwania randki Gottman określił na poziomie dwóch godzin).

Tak wiele i… niewiele chciałoby się rzec. Czy rzeczywiście owe wyliczone pięć godzin tygodniowo przesądza o szczęściu małżeńskim?


Miłość to nie szwajcarski zegarek

„Niestety wszelkiego rodzaju przepisy, pigułki czy magiczne receptury mające uzdrowić związek mają to do siebie, że zażywane jednorazowo w momencie kryzysu na niewiele się zdadzą, natomiast stosowane bez przekonania i od niechcenia, mogą przerodzić się w przymusową rutynę, która niewiele ma wspólnego z miłością.” – komentuje Małgorzata Krawczak, coach relacji, trenerka rozwoju, ekspert akcji BLISKOŚĆ organizowanej przez dystrybutora komputerów cyklu Lady-Comp.

„Najczęściej to Panie poszukują sposobów na poprawienie związku, ulepszenie, zacieśnienie więzi, panowie natomiast chcą się jak najlepiej wywiązywać ze swoich zadań. I wszelkie tego rodzaju uniwersalne recepty nie sprzyjają utrzymywaniu spontaniczności w związku. Tymczasem to właśnie ciekawość siebie nawzajem i związana z nią spontaniczność sprzyjają podtrzymywaniu gorącej atmosfery między dwojgiem ludzi. Zacieśnianie więzi łatwo pogodzić z wywiązywaniem się ze swoich zadań, gdy podejdziemy do tego intuicyjnie, z zaciekawieniem i oczekiwaniem na niespodziankę.”

Czułość na co dzień

Okazywanie czułych gestów? Dotyk, głaskanie, przytulanie? Tak, jednak nie z zegarkiem w ręku. „Pięknym rytuałem podtrzymującym bliskość są pożegnania i powitania.” – dodaje Małgorzata Krawczak. „I tutaj pozwólmy sobie na spontaniczność – raz może to być niewinny buziak  ofiarowany w przelocie, innym razem mocne przytulenie i długie spojrzenie w oczy. Czułość w okazywanych gestach na co dzień, nie tylko w sytuacjach intymnych, jest niezwykle ważna w związku – pamiętajmy, że dotyk jest pierwszym zmysłem, który w sobie rozwijamy i dzięki niemu możemy wspaniale budować bliskość. Ważne, aby w tych momentach być w pobliżu siebie. Trudno o czułe, ciepłe pożegnanie, gdy jedno z partnerów ubrane już w buty, płaszcz, szamoce się z dzieckiem, a drugie bierze prysznic. A pożegnanie często zwiastuje powitanie… Po prostu, bądźmy blisko w momencie pożegnań i przywitań.”

Tylko nasza randka

Choć randki tylko we dwoje to wspaniały sposób na przypomnienie sobie beztroskich czasów sprzed urodzenia dzieci, to poddawanie się dwugodzinnym spotkaniom w każdym tygodniu może być zwyczajnie trudne do zorganizowania, zwłaszcza gdy babcie i dziadkowie mieszkają w innych miastach. Luźne rozmowy po powrocie z pracy również nie każdemu mogą być potrzebne. „Niektórzy z nas wolą odpocząć w milczeniu, bez konieczności tłumaczenia się, jak im minął dzień. Nieumiejętnie rozpoczęta rozmowa, nawet z dobrymi intencjami, może zacząć przypominać przesłuchiwanie, co z kolei przyczyni się raczej do nerwowej niż miłosnej atmosfery.” – komentuje  ekspertka.  „Miłosną atmosferę podsyca tolerancja swych odmienności osobowościowych, chęć poznawania siebie i partnera. I tu kluczowym jest NAJPIERW siebie i TUŻ ZARAZ, prawie równolegle – partnera. I w takiej postawie upatrywałabym randek w związku.”

Recepta na szczęście

Wszelkiego rodzaju porady naukowców i psychologów, choć czasem przydatne, mogą rykoszetem odbić się na związku. Warto w pierwszej kolejności poznać swoje potrzeby i wartości, a następnie potrzeby i wartości partnera. Może się okazać, że wspólne wyjścia tylko we dwoje byłyby dla pary domatorów przykrym obowiązkiem, podczas gdy np. ustanowione wspólnie czwartkowe wieczory z filmem na DVD sprawiają im wiele radości. Być może z racji pracy zmianowej słodkie pożegnania są nierealne, za to nadrabiacie zaległości spędzając razem pierwszy wolny od pracy dzień…
Ile związków, tyle pomysłów na budowanie szczęścia we dwoje, ważne by dwie osoby były co do tych pomysłów zgodne…

4570 liczba wyświetleń,  dzisiaj

Możliwość komentowania Higiena intymna, czyli jak zapobiegać powstawaniu infekcji intymnych? została wyłączona

Higiena intymna, czyli jak zapobiegać powstawaniu infekcji intymnych?

| porady | 30 lipca 2023

Dbanie o higienę intymną jest niezwykle ważne, ponieważ pomaga zmniejszyć ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych problemów, takich jak podrażnienia czy infekcje. O higienę intymną powinno dbać się regularnie za pomocą dedykowanych kosmetyków, które mają działanie pielęgnujące, ale także pomagają utrzymać prawidłowe pH.

Higiena intymna daje nie tylko poczucie świeżości i komfortu, ale także – odpowiednio wykonywana – jest doskonałą profilaktyką przeciwko infekcjom. Dzięki specjalistycznym kosmetykom część patogenów odpowiadających za powstawanie zakażeń bakteryjnych oraz rozwój grzybicy, zostaje zlikwidowana.

Niewłaściwie wykonywana higiena intymna bardzo często wywołuje długotrwały dyskomfort, na który składają się nawracające infekcje i towarzyszące im upławy, pieczenie, nieprzyjemny zapach, swędzenie, a nawet opuchnięcia.

Dbanie o czystość okolic intymnych gwarantuje komfort – również psychiczny. Jednak i w tym przypadku można przedobrzyć.

Prawidłowa higiena intymna

Na prawidłową higienę intymną składa się przede wszystkim umiar. Organizm każdej zdrowej kobiety sam dba o zachowanie odpowiedniej mikroflory pochwy. Za jej kwaśny odczyn (pH 4,5) odpowiadają pałeczki kwasu mlekowego. To właśnie one tworzą swego rodzaju barierę chroniącą okolice intymne przed infekcjami.

Gdzie w tym umiar? W pielęgnacji. Zbyt intensywne dbanie o higienę okolic intymnych uszkadza warstwę ochronną, co doprowadza do częstszego pojawiania się nieprzyjemnych dolegliwości.

Najczęstszą przyczyną powstawania infekcji jest właśnie nadgorliwość. Okolice intymne nie wymagają podmywania ich po każdej wizycie w toalecie. Dyskomfort, który odczuwają wówczas kobiety, funkcjonuje jedynie w ich głowach i nie ma realnego odzwierciedlenia w stanie narządów intymnych.

Naturalną mikroflorę bakteryjną pochwy uszkadzają również antybiotyki, antykoncepcja hormonalna, stres, sauna, baseny, jacuzzi, częste współżycie, a także niektóre choroby, takie jak cukrzyca.

Lekarze sugerują, by dbać o higienę okolic intymnych regularnie, ale niezbyt często. By uchronić się przed infekcją i jednocześnie nie wypłukiwać dobroczynnych bakterii, powinno się to odbywać 1-2 razy dziennie.

Niezalecane jest korzystanie z wanny. Jeśli mamy wybór, wybierzmy prysznic, jeśli nie – kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 10-15 minut. Pielęgnację okolic intymnych należy przeprowadzać bez udziału myjek czy gąbek, które są siedliskiem bakterii. Płyn do higieny intymnej powinien być nanoszony na czystą dłoń, którą myjemy zwilżone okolice intymne od przodu do tyłu. Kierunek ruchu jest niezwykle ważny, ponieważ w ten sposób nie przenosimy bakterii znajdujących się w okolicach odbytu.

Następnie wystarczy dokładnie opłukać okolice intymne ciepłą, ale nie gorącą, bieżącą wodą i osuszyć je za pomocą ręcznika przeznaczonego jedynie do tego celu. Ręcznik ten należy wymieniać na czysty co kilka dni.

Higiena intymna podczas miesiączki

W czasie trwania miesiączki należy pamiętać o umożliwieniu swobodnego wydalania złuszczającej się śluzówki macicy. Ważne jest również niwelowanie nieprzyjemnego zapachu. Dlatego zalecany jest szybki prysznic rano i wieczorem. Przy standardowym krwawieniu powinno to w zupełności wystarczyć.

Również w tym wypadku podmywanie się po każdej wizycie w toalecie nie jest pożądane. Podczas mocniejszych krwawień wystarczy zastosować chusteczki do higieny intymnej. Pomogą one w odświeżeniu się i zapewnią poprawienie komfortu psychicznego.

Niezwykle ważna jest regularna wymiana podpasek oraz tamponów. Powinno się to odbywać maksymalnie, co 4 godziny, ponieważ na krwi namnażają się bakterie, ponadto zbyt długo niewymieniany tampon może skutecznie tamować usuwanie wydzieliny.

Zwolenniczek używania tamponów jest wiele – są wygodniejsze i nie odznaczają się pod ubraniem. Jednak mogą one doprowadzać do wystąpienia syndromu szoku toksycznego, jeśli nie są regularnie wymieniane. Jest to jeden z powodów przez które nie zaleca się stosowania tamponów na noc.

Każdą zmianę podpaski czy tamponu, powinno poprzedzać dokładne umycie rąk.

Regularne odświeżanie okolic intymnych podczas miesiączki za pomocą nawilżanych chusteczek do higieny intymnych, a także częsta zmiana tamponów lub podpasek, skutecznie zapobiegają powstawaniu przykrego zapachu, zmniejszając również ryzyko wystąpienia infekcji.

Zespół wstrząsu toksycznego dotyka głównie kobiet, stosujących tampony. Wywołuje go toksyna (TSST-1), wytwarzana przez gronkowiec złocisty. Do pewnego poziomu toksyna ta jest niemal nieszkodliwa, gronkowiec bytuje w organizmie niezauważony. Gdy odporność organizmu się obniży, jak podczas menstruacji – TSST-1 może spowodować zgon.

Do najczęściej pojawiających się objawów wstrząsu należą:

 • wysoka gorączka,
 • niskie ciśnienie,
 • oszołomienie,
 • złe samopoczucie,
 • śpiączka,
 • niewydolność wielonarządowa,
 • wymioty,
 • bóle mięśni,
 • biegunka,
 • zawroty głowy,
 • uczucie słabości,
 • wysypka.

Z używania tamponów całkowicie powinny zrezygnować kobiety, które mają skłonności do powstawania infekcji.

Depilacja a higiena intymna

Badania dowodzą, że depilacja sprzyja powstawaniu infekcji skórnych i intymnych. Golarki odpowiadają za powstawanie otarć i mikroranek, do których dostają się patogeny. Z kolei chemiczne substancje przeznaczone do depilacji podrażniają delikatną skórę, a jeśli znajdą się w pobliżu błon śluzowych – niszczą naturalną mikroflorę.

Oczywiście nadmierne owłosienie również nie sprzyja zachowaniu należytej higieny – szczególnie podczas miesiączki. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wykonywanie depilacji, jednak zmniejszenie jej częstotliwości, na przykład do jednego razu w tygodniu. Należy pamiętać, że golarka używana do okolic intymnych powinna być zawsze zdezynfekowana i czysta.

Preparaty do higieny intymnej

Do higieny intymnej nie powinno się używać mydła. Ma ono zasadowy odczyn, oscylujący w granicach 8,5 pH, podczas gdy prawidłowe pH pochwy wynosi 3,8-4,5. Sprawia to, że mydło uszkadza naturalną barierę ochronną okolic intymnych. Dlatego też do pielęgnacji okolic intymnych powinny być używane płyny do higieny intymnej (np. Ziaja płyn do higieny intymnej). Dobre preparaty zawierają w swoim składzie kwas mlekowy, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego pH pochwy, a także substancje nawilżające, regenerujące i łagodzące podrażnienia.

Podczas dbania o strefę intymną należy unikać dezodorantów do higieny intymnej. Jest to produkt mocno perfumowany, który często doprowadza do wystąpienia uczuleń i podrażnień. Ponadto ma za zadanie jedynie zamaskować nieprzyjemny zapach.

Niewskazane jest również przeprowadzanie irygacji pochwy, ponieważ nawet na kilka dni wypłukuje ona wszystkie ochronne bakterie, wyjaławiając narząd rodny i pozostawiając go na pastwę patogenów. W takich warunkach znacznie łatwiej powstaje zakażenie przydatków, drożdżyca czy zapalenie pochwy.

Higiena intymna latem

Latem wysoka temperatura sprzyja powstawaniu i rozwijaniu się drobnoustrojów. W okresie letnim częściej korzystamy z basenów, jeździmy nad jeziora – zwiększa to ryzyko powstawania infekcji intymnych.

W podróży zachowanie należytej higieny intymnej bywa trudne, dlatego warto pamiętać o myciu rąk, nie tylko po skorzystaniu z toalety, ale również przed. Przydatne mogą okazać się jednorazowe nakładki na deskę oraz nawilżane chusteczki do higieny intymnej, których nie należy zastępować tradycyjnymi mokrymi chusteczkami do rąk. Są one mocno perfumowane i mogą wywołać podrażnienia.

Po wyjściu z basenu należy od razu udać się pod prysznic. Z kolei idąc do sauny należy zaopatrzyć się w dodatkowy ręcznik, na którym będzie można bezpiecznie usiąść.

Higiena intymna w ciąży

W trakcie ciąży zdecydowanie łatwiej o pojawienie się infekcji, dlatego szczególną uwagę należy przywiązywać do higieny. Niektóre z występujących zakażeń mogą niekorzystnie wpłynąć na zdrowie kobiety i dziecka, a nawet przyspieszyć poród. Podczas ciąży odczyn pochwy zmienia się z kwaśnego na zasadowy, co ułatwia rozwój zakażeniom grzybiczym i bakteryjnym. Odpowiadają za to hormony – estrogen i progesteron.

Kobiety, nie tylko te będące w ciąży, powinny nosić przewiewną, bawełnianą bieliznę. W przypadku stosowania wkładek higienicznych trzeba pamiętać o ich częstej zmianie – nawet co trzy godziny.

W czasie trwania ciąży należy zrezygnować z brania długich kąpieli, przeprowadzania irygacji oraz mycia się za pomocą gąbki. Używany płyn do higieny intymnej powinien zawierać w swoim składzie kwas mlekowy i pH na poziomie 5,5. Wówczas zewnętrzne narządy płciowe będą posiadały odpowiedni odczyn.

Zarówno podmywanie okolic intymnych, jak i ich podcieranie powinno odbywać się od przodu do tyłu, by nie przenosić w okolice pochwy bakterii kałowych.

Z kolei do wycierania okolic intymnych należy używać przeznaczonego jedynie do tego celu ręcznika. Powinien od być szybko suszony, by nie rozwinęły się na nim patogeny oraz często zmieniany.

Każda infekcja intymna występująca w ciąży musi zostać zgłoszona lekarzowi ginekologowi. Samodzielne próby leczenia mogą zaognić zakażenie. Ponadto nie wszystkie preparaty można stosować w czasie ciąży.

Higiena intymna w połogu

Kobiety po porodzie muszą szczególną uwagę przywiązywać do dbania o higienę intymną. Macica w trakcie połogu jest przez wielu porównywana do dużej, gojącej się rany, którą należy odpowiednio oczyszczać.

Podczas połogu higiena intymna powinna odbywać się po każdej zmianie wkładki i wizycie w toalecie. Zaleca się stosowanie żeli, płynów lub pianek do higieny intymnej, szarego mydła lub środka antyseptycznego z przegotowaną wodą. Dopóki krwawienie nie ustanie nie powinno się brać kąpieli w wannie, ze względu na zbyt duże ryzyko pojawienia się zakażenia oraz możliwość zwiększenie się intensywności krwawienia. Po kąpieli miejsca intymne należy osuszać za pomocą jednorazowych ręczników.

Higiena intymna mężczyzn

O higienie intymnej mężczyzn nie mówi się wcale lub bardzo niewiele. Zaniedbywanie przez mężczyzn higieny okolic intymnych może doprowadzać do zakażeń dróg rodnych u kobiet.

Skóra mężczyzn jest gruba i licznie porośnięta włosami, ponadto posiada zdecydowanie więcej gruczołów potowych oraz łojowych. Wszystko to wpływa na intensywność pocenia się w okolicach intymnych. Ponadto pot stwarza doskonałe warunki do rozmnażania się drobnoustrojów, które odpowiadają za brzydki zapach i rozwój infekcji.

Męska pielęgnacja okolic intymnych powinna być wykonywana przynajmniej raz dziennie, a także po każdym stosunku. Do mycia stref intymnych należy używać specjalistycznych kosmetyków. Mocno perfumowane preparaty, czy zwykłe mydło, zabijają naturalną florę bakteryjną. Płyny do higieny intymnej mężczyzn (np. łagodzący żel do higieny intymnej dla mężczyzn) posiadają przyjazny, kwaśny odczyn pH, który zapobiega powstawaniu zakażeń.

Podobnie jak u kobiet – nie zaleca się, podczas mycia okolic intymnych, używania myjek i gąbek.

Higiena intymna dziewczynek

Z ginekologicznego punktu widzenia, dziewczynka przestaje być dzieckiem, gdy wystąpi u niej pierwsza miesiączka. W praktyce następuje to już nawet w okolicach 9-10 urodzin dziecka.

Od momentu wystąpienia pierwszej miesiączki, przestrzeganie zasad higieny intymnej dziewczynki, powinno wyglądać tak samo, jak dorosłej kobiety i trwać już do końca życia.

Podsumowanie

Preparaty do higieny intymnej są niezbędne do zachowania należytej czystości okolic intymnych i zapobiegania powstawaniu infekcji. Należy jednak pamiętać, by używać ich jedynie zewnętrznie, ale też niezbyt intensywnie.

1303 liczba wyświetleń,  dzisiaj

Możliwość komentowania Rozpalaj zmysły, wzbudzaj pożądanie ! została wyłączona

Rozpalaj zmysły, wzbudzaj pożądanie !

| blog | 29 lipca 2023

Bądź zmysłowa i kusząca latem!

V40736  Nadchodzi lato, rozpoczyna się gorący okres planów wakacyjnych i poszukiwań letniej zmysłowej odzieży, która pozwoli każdej z nas poczuć się pięknie i zjawiskowo.

W tym sezonie modne są awangardowe wzory,  srebro i czerń, asymetria, szarości i oczywiście neony. Na wybiegach rzucają się w oczy wzorzyste paski, łączy się je również z innymi motywami – lamparcimi cętkami czy groszkami. Ważne jest jednak także to czy kostium pasuje do Twojego temperamentu aby zapewnić Ci doskonałe samopoczucie.

Dzięki szerokiej gamie wzorów i fasonów oferowanych na ten sezon, każda z nas znajdzie coś dla siebie, zdoła zaskoczyć i przykuć uwagę męskich spojrzeń i wzbudzić zazdrość wśród koleżanek! Bez wychodzenia z domu znajdziesz tutaj ponad 1000 wzorów kostiumów kąpielowych oraz bajeczne tuniki plażowe!

W gorące letnie wieczory we dwoje natomiast…

1-

Oferowany szeroki asortyment bielizny nocnej zapewni każdej z nas dokonanie właściwego wyboru. Dla kobiet lubiących czuć się kobieco i zmysłowo dobrym wyborem będą subtelne halki. Dla pewnej siebie kochanki polecane są, będące niekwestionowanym bestsellerem bielizny erotycznej, bodystocking najczęściej z ażurowej, seksownej siateczki, oraz zawsze niezawodne  gorsety

Bez wychodzenia z domu znajdziesz tutaj ponad 5000 wzorów bielizny, która sprawi, że każda chwila z Nim będzie niezapomniana!

Bądź trendy i sexy w sezonie 2016!

K38382

W nadchodzącym sezonie trendy mody oferują nam wyjątkową różnorodność propozycji. Wykorzystaj ten inspirujący szeroki wachlarz kolorów i wzorów aby w każdej sytuacji wzbudzać zazdrość kobiet i podziw mężczyzn! Skorzystaj z możliwości jakie dają Ci zakupy w sklepie internetowym – w asortymencie sklep oferuje ponad 8000 propozycji, które zaspokoją wszelkie, nawet najbardziej wysublimowane gusty.  Dyskretnie, anonimowo i bezpiecznie wybierzesz i  dokonasz zakupu pięknej zmysłowej, seksownej bielizny. Wybierzesz niepowtarzalny kostium kąpielowy, czy sukienkę, w której oczarujesz  wszystkich! Skorzystaj z niepowtarzalnych promocji!

Bez wychodzenia z domu znajdziesz tutaj ponad 8000 modnych i zmysłowych propozycji dla Ciebie, które sprawią, że poczujesz się wyjątkowo!

 

 

Sprawdź pełną ofertę zmysłowej bielizny i odzieży, która odmieni wszystkie chwile tego lata!

https://allettante.pl

Życzymy satysfakcjonujących zakupów!

logo

 

 

1473 liczba wyświetleń,  dzisiaj

Możliwość komentowania Najczęstsze fantazje kobiet… została wyłączona

Najczęstsze fantazje kobiet…

| blog | 22 lipca 2023

Kobiety są ekspertkami jeżeli chodzi o soczyste i niegrzeczne fantazje — nigdy nie ograniczają się do metod tradycyjnych. Najbardziej popularne kobiece fantazje to między innymi fetysze czy trójkąty i możecie być w szoku jak wiele kobiet pragnie czegoś więcej niż tylko owych fantazji. Przedstawiamy wam 9  najczęstszych łóżkowych pragnień kobiet — mężczyźni będziecie zaskoczeni!

Dominacja — ona dominuje nad nim

Kobiety kochają silnych mężczyzn, którzy potrafią traktować je jak księżniczki i ponieść w stronę zachodu słońca — dlatego możecie być zaskoczeni, że jedną z najpopularniejszych kobiecych fantazji jest owy silny mężczyzna błagający o seksualne wyzwolenie w sypialni. Kobieta kontroluje całą sytuację, a przede wszystkim swojego faceta, który jest jej totalnie oddany. Czego chcieć więcej?

Dominacja — on dominuje nad nią

Wiele z nas fantazjuje o prawdziwym mężczyźnie, który nie wstydzi się swojego testosteronu — chcemy być związane, pociągane za włosy, lubimy lekkie podgryzanie — pragniemy należeć do naszego faceta (oczywiście po wszystkim wracamy do równości!). Spełnienie owej seksualnej zachcianki z pewnością pozwoli poczuć każdej z nas swoją kobiecość.

Nauczycielka lub uczennica

Kobiety kochają przebierać się w seksowne ciuszki, pragną widzieć przyjemność w oczach faceta. Wiele z nich lubi także pójść o krok dalej – granie niegrzecznej kobietki, która nie przestaje kokietować mężczyzny dopóki ten nie da jej klapsa w ulubione miejsce! Taka gra wstępna na pewno rozgrzeje was do czerwoności!

Zbliżenie z nieznajomym

Tete a tete bez zobowiązań jest czymś, czego kobiety zawsze chciałby doświadczyć, lecz większość z nas nie decyduje się na realizację tej fantazji w związku z poczuciem winy. Jednakże, świadomość seksownego mężczyzny zbliżającego się do kobiety w ciemności i zabierającego ją do sypialni na długi, gorący seks jest niesamowicie podniecająca. Ta kobieca fantazja odsłania bez wątpienia najniegrzeczniejszą stronę kobiecych marzeń.

Miłość z kobietą

Gorące chwile z inną kobietą jest marzeniem wielu kobiet. To nowe doświadczenie pozwala nie martwić się o takie rzeczy jak na przykład zazdrość. Bo kto lepiej zrozumie pragnienia innej kobiety, jak nie inna kobieta?

Trójkąt z mężczyznami

Kobieta uwielbia być adorowana — seks z dwoma facetami da jej to bez wątpienia. Tego rodzaju fantazja jest często wśród kobiet wciąż tematem tabu. Mimo to mamy tak wiele przyjemności z fantazjowania.

Podglądanie innych

Jeśli myślisz, że kobieta nie czerpie przyjemności z podglądania innych osób — jesteś w błędzie. Jest to bardzo podniecające. Kobieta może fantazjować o podglądaniu sypialni sąsiada, szpiegowaniu pary w parku czy nawet uczestnictwie w orgii. Fantazja ta pozwala kobiecie być niegrzeczną, bez dosłownego „brudzenia rąk”.

Siła

Fantazje związane z siłą są najbardziej popularne wśród kobiet. Wiele psychologów twierdzi, że pozwala to kobietom, by mieć dzikie i niegrzeczne zachcianki oraz wyzwolić swoją kobiecość. Facet powinien szybko przechodzić do rzeczy.

Taniec erotyczny

Kobiety często pragną zrobić swojemu mężczyźnie striptease lub prywatny taniec. Dlaczego? Przyjemność bijąca od faceta daje jej poczucie atrakcyjności — kobieta nigdy nie będzie miała dosyć widoku faceta doprowadzanego do seksualnego szału!

 

Zobacz również:

 1. Erotyczna mapa mężczyzny – jego tajemne czułe punkty…
 2. Erotyczna mapa ciała kobiety
 3. Co to jest petting – czyli jak rozbudzić kobietę….
 4. Tajemnica kobiecego orgazmu

1362 liczba wyświetleń,  dzisiaj

Możliwość komentowania Co to jest asertywna seksualność? została wyłączona

Co to jest asertywna seksualność?

| seksualność | 10 lipca 2023

Kochaj  prawdziwie

Trudno mówić o prawdziwej bliskości między partnerami, jeżeli brakuje nam… asertywności. Kolorowe pisma oferują mnóstwo porad na polepszenie swoich umiejętności łóżkowych i technik seksualnych, a tymczasem pojęcie asertywności w seksie, dla wielu osób nie ma zastosowania w praktyce. A przecież od tego powinniśmy tak naprawdę zacząć!

Z jednej strony żyjemy w czasach przesyconych seksem i nagością, z drugiej – nadal mamy problemy z otwartością w łóżku, wyrażaniem swoich pragnień, oczekiwań, potrzeb, a także – z własną fizjonomią. Nie mamy kłopotu z wytknięciem partnerowi wad, ale nie opowiadamy o swoich fantazjach seksualnych. Niby seks stał się jawny, a jednak w rozmowach o seksualności nadal przeważa, albo kurtuazja, albo sprośny żart. Gdzie tu miejsce na asertywność?

„Asertywność to takie podejście, takie angażowanie się, które nie umniejsza poczucia własnej wartości i nie ma na celu umniejszenia poczucia wartości partnera.” – wyjaśnia Małgorzata Krawczak, coach relacji, trenerka rozwoju, ekspert akcji BLISKOŚĆ. „Asertywność jest szczególnie ważna w sypialni, w życiu seksualnym pary – traktowanie siebie samych i siebie nawzajem z szacunkiem, na zasadzie równy  z równym. Zbyt często zapominamy, że nasze życie seksualne w związku wpływa na wszystkie jego aspekty.”

Seks jako forma bliskości czy… manipulacji?

Pewni studenci na Uniwersytecie Austin, naliczyli aż 237 powodów dla których uprawiamy seks. Tylko czy sypianie z mężem, po to aby „nie szukał tego u innej”, bądź też „z powodu odczuwania presji” ma sens?

„Jeżeli kobieta godzi się na seks, po to aby zapewnić sobie wierność partnera czy dlatego, że „tak wypada”, to z góry skazana jest na porażkę.”  – komentuje ekspertka – „Po pierwsze – ulega mimo braku ochoty, zatem traci w pewien sposób szacunek do siebie, będzie miała poczucie winy . Po drugie – jest to brak szacunku dla partnera, zacznie widzieć w nim przede wszystkim cechy agresora i mężczyzny, który myśli „tylko o jednym”. Takie podejście tworzy pewną blokadę w psychice i przestajemy odczuwać przyjemność i podniecenie. Po trzecie – to zachowanie nie stawia związku w najlepszym świetle. Asertywność seksualna, polega przede wszystkim na tym, by być uczciwym wobec siebie, mieć szacunek i do siebie, i do partnera. Taka uczciwość i szacunek opierają się na szczerym wyrażaniu własnych potrzeb i zainteresowaniu potrzebami partnera. Nie możemy stawiać potrzeb partnera ponad swoimi – takie działanie przechodzi później w agresywne, czy bierno-agresywne zachowania w codziennym wymiarze. Różne złośliwości, obojętność na problemy partnera, pretensje, narzekanie… Taka postawa będzie zataczać większe kręgi. Będzie kształtować dzieci, które uczą się życia poprzez obserwowanie i naśladownictwo dorosłych. Zatem, jaki przykład chcemy dawać?”

 

Kochanie, czytaj mi w myślach…

Nie możemy oczekiwać także, że partner czy partnerka, mimo wielkiego uczucia, kilku lat  przeżytych razem – będzie nam czytać w myślach. Arnold Lazarus, znany psycholog, autor książki „Mity na temat małżeństwa”* pisze wprost: „Nie można doświadczyć czyichś uczuć, niezależnie od stopnia naszego przywiązania do tej osoby”. Zdrowy rozsądek nakazuje zatem mówić o tym, czego się pragnie, a nie liczyć na domysły partnera.

„Dużą rolę odgrywają tutaj stereotypy i utarte schematy. Kobieta oczekuje, że mężczyzna się domyśli, ponieważ sama spędza wiele czasu na domysłach.” – zauważa Małgorzata Krawczak. – ”Tymczasem każdy człowiek może mieć inny sposób myślenia, w zależności od charakteru, temperamentu, doświadczeń życiowych. Weźmy jeszcze pod uwagę, że kobiety od małego uczone są odczytywania pragnień innych, mężczyźni zaś są ukierunkowywani na zadania, wynik, działanie. Stąd często nawet nie podejmują prób „domyślania się”, wychodząc z założenia, że jak będzie problem – to partnerka o tym powie.”

Podążać zgodnie z mapą

Mężczyzna, choćby i najbardziej kochający, może się zgubić bez odpowiedniej mapy podróży seksualnej. A że mężczyźni nie lubią pytać o drogę… mapę musimy podsunąć im same. Nie chodzi tutaj o komendy (zrób „to i to”), nie chodzi o krytykę („zwariowałeś? co ty robisz?”) i nie chodzi o ubliżanie czy porównywanie („jeszcze się nie nauczyłeś, że tak nie lubię?”). Zasadniczo mówmy o potrzebach, także seksualnych, w pozytywie.

„Dobrze jest zauważyć jedną czy dwie szczególne rzeczy, które sprawiły nam radość. Zauważyć i powiedzieć np. lubię gdy patrzysz mi w oczy gdy się kochamy, lubię gdy rozpoczynasz pieszczoty właśnie w ten sposób…  i tak dalej. Opisać moment, ruch, własne odczucia.” – dodaje coach.

Zwracajmy także uwagę na formę (ton głosu, słowa) w jakiej odmawiamy zbliżenia czy realizacji fantazji seksualnych ukochanego. Wtedy też najlepiej mówmy o swoich uczuciach, doznaniach, emocjach np. „Nie czułabym się komfortowo robiąc…”, czy „Może dziś po prostu się przytulmy? Jestem bardzo senna.”

Randka pełna intymności

Pomysł chodzenia na randki we dwoje po ślubie (także posiadając dzieci), nie jest żadną nowością. Warto wykorzystać jedną z takich randek by stworzyć kameralną atmosferę i w przyjaznym otoczeniu porozmawiać szeptem o swoich marzeniach seksualnych, pragnieniach, oczekiwaniach. O tym co lubimy robić w łóżku, o tym co nam sprawia szczególną przyjemność, o tym jak zmienia się nasz seks przez lata, czym jest dla nas bliskość. Już sam fakt, że takiej rozmowy nie przeprowadzamy w sypialni, stawia partnera w wygodnej sytuacji – nie ma presji, czy dyskomfortu związanego z tym, że właśnie się kochaliście, albo macie zamiar. Z takich rozmów mogą wyniknąć bardzo ciekawe rzeczy. Może się okazać, że on zdecydowanie bardziej woli gdy mruczysz mu do ucha, że masz ochotę wieczorem na seks, niż gdy wysyłasz subtelne sygnały, kompletnie nieczytelne dla niego, mając nadzieję, że on się domyśli….

 

 

3724 liczba wyświetleń,  dzisiaj

Możliwość komentowania Miłość – to czułość została wyłączona

Miłość – to czułość

| miłość, porady, seksualność | 30 czerwca 2023

Miłość to czułość, bliskość, zaufanie i troska o ukochaną osobę. Każdy z nas chciałby być kochanym i akceptowanym za to, kim naprawdę jest. Czasem nasza potrzeba akceptacji, lub strach przed odrzuceniem jest tak mocna, że stajemy się ostrożni nawet wobec najważniejszej osoby w naszym życiu.

Miłość potrzebuje stałego pielęgnowania, jak piękny kwiat w ogrodzie, który pięknie rozkwitnie. Słowo ‘intymność’ często rozumie się jako treść seksualną. Ale w rzeczywistości kryje się za tym o wiele więcej. Zawiera w sobie wszystkie wymiary naszego życia, od fizycznego po duchowy. Bliskość oznacza tak naprawdę całkowite dzielenie ze sobą życia.

tenderness-love-2560x1600-500x313

Jedną z form miłości jest dotyk, który buduje bliską więź, zwiększa poczucie wartości przytulanej osoby, stwarza otwartą i szczerą komunikację, wzmacnia system odpornościowy, wyzwala hormony szczęścia. Można powiedzieć, że dotyk leczy. To bardzo ważna część każdego związku, której nie powinniśmy zaniedbywać. Podczas czułego dotykania w naszym organizmie zachodzi wiele ważnych procesów. Delikatne głaskanie, muśnięcie dłoni w przelocie, czy mocne przytulenie przed wyjściem z domu, powinny być stałym elementem w każdym związku. Każdy z nas ma pięć istotnych sfer w swoim życiu. Sferę fizyczną, emocjonalną, umysłową, społeczną i duchową. Unikanie czułego dotyku może osłabić związek.

Ludzie przeżywający konflikty małżeńskie często odbierają dotyk jako coś niezręcznego i nienaturalnego. Drugim ważnym czynnikiem jest szacunek. W wielu związkach to właśnie szacunek jest tym brakującym elementem. Jeśli nie okazuje się szacunku, to parter/ka czuje się niekochany i reaguje w sposób, który można odebrać jako brak miłości. Szacunek ma bardzo duże znaczenie, bo poprzez szacunek pozbywamy się wielu nieporozumień.

„Poznanie ciała drugiego i jego ruchów, tak intymnych,
że oboje poruszają siew harmonii ze sobą jakby tańcząc walca – oto małżeństwo.
Położyć się ze sobą pod koniec dnia, przyciągnąć do siebie,
choć na krótko, ukochaną osobę,
kiedy fizyczne napięcie uchodzi pod wpływem delikatnej glorii ciała przytulonego do ciała
– oto małżeństwo.”
Dorothy T. Samuel

2271 liczba wyświetleń,  dzisiaj

Możliwość komentowania Atrakcje weselne – mini przewodnik po najpopularniejszych atrakcjach została wyłączona

Atrakcje weselne – mini przewodnik po najpopularniejszych atrakcjach

| blog | 10 czerwca 2023

Pary Młode prześcigają się w wyjątkowych atrakcjach weselnych dla swoich gości, dlatego fajerwerki na weselu są obok lampionów szczęścia, fotobudek i pokazu barmańskiego, jedną z najchętniej wybieranych atrakcji. Państwo Młodzi starają się, by ich najważniejszy dzień w życiu na długo zapadł w pamięci rodziny i przyjaciół. Jednak czym kierować się przy wyborze atrakcji weselnych, by goście i Państwo Młodzi mile wspominali ten dzień?

Przed Państwem Młodym wiele wyborów – od sali poprzez ubiór aż do dekoracji i atrakcji weselnych. Jednak najtrudniejszym z nich okazuje się decyzja związana z zapewnieniem atrakcji zaproszonym gościom. Obecnie wybór jest ogromny. Na jakie atrakcje weselne warto się zdecydować, by ten najważniejszy dzień w życiu na długo zapadł w pamięci?

Atrakcje weselne na wyjście z kościoła

Do tej pory wyjście z kościoła wiązało się z rzucaniem w Państwa Młodych ryżem, mającym zapewnić im pomyślność, szczęście, płodność oraz dostatek. A także groszówkami, które po zebraniu gwarantują szczęśliwe małżeństwo, bez problemów finansowych. Jednak oba te zwyczaje odchodzą już w zapomnienie, ponieważ z roku na rok rośnie ilość ich przeciwników. Nietrafność tradycji obrzucania Państwa Młodych ryżem argumentują panującym głodem w niektórych rejonach świata i marnowaniem jedzenia w ten sposób. Również nie wszystkie Panny Młode zadowolone są z późniejszych skutków tego zwyczaju. Ryż niszczy fryzurę, zostaje we włosach przez całe wesele, wpada do dekoltu i pozostawia białe plamy na garniturze Pana Młodego.

Podobnie jest w przypadku rzucania w Nowożeńców monetami. Wiele zależy od pogody i samej ilości grosików. Jeśli ślub odbywa się zimą lub podczas intensywnych opadów deszczu, może warto oszczędzić pozostałym gościom, i samym Młodym, moknięcia i rzucić jedynie symbolicznie kilka monet. Panna Młoda zbierająca dużą ilość drobnych w błocie na pewno nie będzie zadowolona z faktu, iż właśnie niszczy swój piękny manicure. Ponadto ubrudzeniu może ulec suknia ślubna podczas kucania.

Idealnym rozwiązaniem wydają się zatem płatki róż. Jednak wiele Panien Młodych obawia się, że czerwone pozostawią nieestetyczne ślady na sukni ślubnej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać sztuczne płatki lub te w białym kolorze.

By uniknąć takich sytuacji coraz częściej zaproszeni goście, ale też i Państwo Młodzi, decydują się na zakup tub z konfetti lub zastąpienie ryżu płatkami róż. Oba te rozwiązania mają jednak swoje wady. Konfetti musi zostać wystrzelone w tym samym czasie z około czterech tub, by uzyskać właściwy efekt. Jednak konfetti, podobnie jak ryż, nie jest łatwe do usunięcia z włosów, a zbyt duża jego ilość może zepsuć zdjęcia uwieczniające moment wyjścia z kościoła po zawarciu związku małżeńskiego. Istotny jest również kierunek wiatru, by zawartość wystrzelonej tuby nie zawędrowała w stronę gości, zamiast Państwa Młodych.

Wypuszczanie gołębi lub motyli po zawarciu związku małżeńskiego nie należy do najpopularniejszych atrakcji weselnych. Oba rozwiązania się kosztowne i mogą wywołać niemałe zamieszanie wśród obrońców zwierząt. O ile gołębie jako symbol miłości, jeszcze niedawno cieszyły się sporym zainteresowaniem, tak na motyle ze względu na ich cenę i „ulotność” decydują się nieliczni.

Coraz częściej jednak goście wybierają indywidualne rozwiązania i prześcigają się w pomysłach. Do tej pory, by Państwo Młodzi mogli zostać otuleni, po wyjściu z kościoła, przez bańki mydlane, trzeba było zaangażować do ich robienia wszystkie obecne dzieci i część dorosłych. Teraz wystarczy wynająć specjalne urządzenie do produkcji baniek mydlanych. Jest to jedno z ciekawszych rozwiązań, ponieważ przepięknie prezentują się później na zdjęciach. Jednak i w tym przypadku należy uwzględnić kierunek wiatru i tak porozstawiać gości pod kościołem, by w tym całym zamieszaniu związanym z wyjściem Nowożeńców, nikt nie stanął na drodze bańkom mydlanym.

Zaskoczcie gości już pierwszą atrakcją na weselu – tańcem!

Jak już wielokrotnie udowadniali Państwo Młodzi, pierwszy taniec wcale nie musi być nudny! Obecnie królują niezwykłe, indywidualne układy taneczne. Często na weselach goście mogą zobaczyć na żywo finałowy taniec z filmu „Dirty Dancing” i to nie tylko w wykonaniu Nowożeńców! Pamiętacie scenę, w której Patrick Swayze skacze ze sceny i angażuje w taniec wszystkich swoich znajomych? Takie rzeczy również dzieją się podczas pierwszego tańca! Nie są to skomplikowane ruchy, dlatego wystarczy, że Pan Młody zademonstruje je najbliższym znajomym chwilę przed całym wydarzeniem i w tajemnicy przed pozostałymi gośćmi. Nie musi być idealnie – liczy się zaangażowanie przyjaciół i dobra zabawa!

Jeśli natomiast brak umiejętności tanecznych i zbyt duży stres związany z całym wydarzeniem nie pozwalają na ekstrawagancję, wiele osób decyduje się na urozmaicenie tradycyjnego tańca poprzez dym. Stwarza on wyjątkową atmosferę i pięknie wygląda na zdjęciach oraz nagraniach ślubnych, kiedy otula suknię ślubną. Warto wówczas przyciemnić nieco oświetlenie i poprosić operatora maszyny, by nie przesadził z intensywnością dymu. Jego zbyt duża ilość może skutecznie ograniczyć widoczność i zamiast wyjątkowej atmosfery stworzy uczucie ciężkości i panującej na sali duchoty.

Nie dajcie się rutynie przygotowując atrakcje na wesele!

Wbrew pozorom często atrakcję weselną stanowią balony z helem. Co można z nimi robić oprócz dekorowania sali? Wykorzystywane są zazwyczaj do sesji zdjęciowej. Wyjątkowe fotografie powstają, gdy wszyscy goście wypuszczą jednocześnie z rąk otrzymane balony. Stworzone w ten sposób barwne niebo jest doskonałym tłem do wykonania wyjątkowych i klimatycznych zdjęć.

Może niezbyt spektakularną, ale na pewno zabawną atrakcją weselną jest zorganizowany przez Nowożeńców pokaz zdjęć. Mogą to być fotografie przedstawiające historię związku lub dzieciństwo i młodość każdego z osobna. Opowieść ta może kończyć się wraz z rozpoczęciem związku lub zostać wydłużona o historię wspólnego życia, aż do dnia zaręczyn.

Coraz większą popularnością cieszą się również lampiony szczęścia. Wystarczy, że goście dostaną po jednym lampionie na parę, by nocne niebo zostało zawładnięte przez te niezwykle dekoracje przynoszące szczęście. Warto jednak pamiętać, że nie wszędzie można je puszczać ze względu na ryzyko wywołania pożaru. Jeśli jednak w pobliżu znajduje się jezioro lub staw z powodzeniem można zamienić latające lampiony szczęścia na ich pływającą wersję.

Entuzjazm związany z fotobudką na weselu powoli stygnie. Jeszcze nie tak dawno przyjęcie weselne nie mogło się odbyć bez tej atrakcji, jednak z czasem rzeczy stające się niemal powszechnymi, zaczynają się nudzić gościom. Szczególnie, gdy na każdym weselu już od kilku lat króluje jedna i ta sama, wątpliwa już atrakcja. Jeśli jednak Państwu Młodym bardzo zależy na wyjątkowej, spersonalizowanej pamiątce dla gości, mogą zdecydować się na zatrudnienie rysownika, który od ręki sporządzi karykatury dla chętnych osób.

Zapraszanie grup teatralnych jest mało popularną atrakcją weselną i stosunkowo drogą, ponieważ za około pół godziny występu Państwo Młodzi zapłacą nawet kilka tysięcy złotych. Jednak dobrze przygotowana grupa, zajmująca się sztukami teatru żywego ognia, na długo pozostanie w pamięci gości.

Wiele Par Młodych chce mieć wyjątkową pamiątkę ze swojego ślubu. Nie licząc oczywiście zdjęć czy modnych ostatnio teledysków. Dlatego ciekawym rozwiązaniem okazuje się księga gości, która jest namacalną pamiątką po życzeniach złożonych przez najbliższych. Może ona przybierać różnoraką formę – od albumu ze zdjęciami, poprzez ręcznie robione lub gotowe księgi. Wszystko zależy od preferencji Państwa Młodych i charakteru imprezy.

Jeśli wesele odbywa się w bardziej stonowanym towarzystwie, warto zamówić specjalnie na tę okazję pokaz tańca. Profesjonalni tancerze zademonstrują różne style tańca i zaproszą do zabawy gości, a wszystko to zostanie opatrzone stosownymi komentarzami ze strony osoby prowadzącej.

Niewątpliwą atrakcją dla łasuchów może okazać się szwedzki stół z domowymi wędlinami lub czekoladowa fontanna, z której goście mogą czerpać przysmak w formie płynnej lub zanurzać w niej świeże owoce. Jednak przeciwnicy fontanny czekoladowej uważają, że jest ona niehigieniczna. Utuleni alkoholem goście mogą próbować włożyć do niej palce, nadgryzione owoce lub wrzucać do jej wnętrza kawałki jedzenia.

Coraz popularniejsze staje się wynajęcie pokazu barmańskiego połączonego z mobilnym barem. Podczas takiej prezentacji, barmani żonglują butelkami i serwują gościom płonące i dymiące, kolorowe alkohole. Wiele firm oferuje sam pokaz barmański oraz możliwość połączenia go z całonocnym wynajęciem baru dla najbardziej wymagających koneserów.

W ramach prezentu dla Państwa Młodych, rodzice zazwyczaj decydują się na wykupienie wyjątkowej atrakcji. W ostatnich latach wybór coraz częściej pada na pokaz laserowy zsynchronizowany z muzyką. Daje on wiele możliwości – goście wraz z Nowożeńcami nie muszą jedynie stać i go oglądać – mogą również tańczyć w rytm muzyki, otuleni specjalnie przygotowanym dymem i wyjątkową grą świateł. Zdjęcia zrobione podczas pokazu laserowego stanowią niezwykłą i klimatyczną pamiątkę.

Równie często wybieraną atrakcją weselną jest pokaz fajerwerków. Należy jednak pamiętać, by wybierać te przygotowywane przez profesjonalistów, zamiast tańszych wersji do samodzielnego odpalania. Tylko wówczas mamy pewność, że teren zostanie odpowiednio zabezpieczony. Przed zamówieniem pokazu fajerwerków warto upewnić się czy na terenie wynajmowanej sali nie został wystosowany zakaz odpalania sztucznych ogni. Istotną kwestią jest również uprzedzenie fotografa o planowanym pokazie – powinien on mieć czas na przygotowanie się i rozstawienie sprzętu na zewnątrz. Fotografowanie fajerwerków „z marszu” może sprawić, że w konsekwencji żadne ze zrobionych zdjęć nie odda klimatu imprezy, a same sztuczne ognie nie zostaną uwiecznione w należyty sposób.

Atrakcje weselne, czyli fajerwerki na weselu

Przygotowanie pokazu fajerwerków bardzo często porównywane jest do sztuki fotografowania. Tak jak nie warto oszczędzać na profesjonalnym fotografie, tak nie należy tego robić w przypadku sztucznych ogni. Oczywiście nieodpowiedni fotograf nie zdoła uchwycić najważniejszych chwil ślubu i wesela, nie zjawi się w odpowiednim momencie, jego zdjęcia będą niewyraźne lub będą przedstawiać zbyt wiele. Wywoła to frustrację wśród Nowożeńców, których jedyną pamiątkę stanowić będą złej jakości zdjęcia.

W przypadku fajerwerków sprawa wygląda nieco inaczej. Od profesjonalizmu firmy wykonującej pokaz zależy bezpieczeństwo gości. Dobra firma posiada doświadczenie i stosowne certyfikaty. Wie, w którym miejscu może odpalić fajerwerki oraz w jakiej odległości umieścić gości, by mieli jak najlepsze widoki. Zwróci uwagę na godzinę pokazu i panujące warunki atmosferyczne. Zdobędzie też odpowiednie pozwolenia.

Wbrew pozorom pokaz fajerwerków jest atrakcją weselną, która wymaga dużego zaangażowania i przemyślanej strategii. Prezentowane wybuchy muszą do siebie pasować, zarówno kolorystycznie, jak i pod względem kształtów. Odległość między wystrzałami nie może być ani zbyt duża, ani za mała. Każdy pokaz fajerwerków ma swoją dynamikę i rytm, które należy zachować.

Fajerwerki na weselu trwają kilka minut, zazwyczaj jest to 5-7 minut. Wydaje się to niewiele, jednak jest to czas, w którym zmieści się kilkaset wybuchów. Jest to też jeden z powodów, dla których warto wcześniej poinformować fotografa o planowanym pokazie. Ma on niewiele czasu na zajęcie miejsca, zamontowanie statywu oraz zmianę ustawień aparatu, tak by fotografie fajerwerków były możliwie najpiękniejsze.

Pokazy fajerwerków często traktowane są nie tylko jako atrakcja weselna, ale także sposób podziękowania rodzicom czy niespodziewany prezent dla Państwa Młodych.

Podsumowanie

Atrakcje weselne przez wiele Par Młodych uważane są za najważniejszy przedślubny wybór. Na co się zdecydować by zadowolić gości i jednocześnie mieć wyjątkowe wspomnienia i pamiątkę w postaci pięknych zdjęć? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę temperament gości i ich preferencje, ale także nasze własne upodobania. Należy pamiętać, że nie wszystkich uda nam się zadowolić, jednak nie jest to powód do zmartwień. Najważniejsze, by atrakcje weselne nie kolidowały z naszymi przekonaniami i jednocześnie były odzwierciedleniem naszych pragnień.

 

 

1829 liczba wyświetleń,  dzisiaj

Możliwość komentowania Zapoznajemysie.pl została wyłączona

Zapoznajemysie.pl

| miłość | 30 grudnia 2022

Witamy użytkowników Zapoznajmysie.pl !

Nasz serwis służy poznawaniu nowych osób do miłości, przyjaźni i wspólnego spędzania czasu. budowany jest w oparciu o nowe oprogramowanie pozwalające na integrację wielu nowych funkcji dla Państwa wygody. Wierzymy, że zmiany wpłyną na jeszcze większą oglądalność Państwa ogłoszeń jak i podniesie atrakcyjność serwisu.

Pozdrawiamy
Zespół Zapoznajmysie.pl

4820 liczba wyświetleń,  dzisiaj

Możliwość komentowania Najbardziej erogenne punkty na ciele kobiety została wyłączona

Najbardziej erogenne punkty na ciele kobiety

| blog | 22 lipca 2022

Każdy lubi być zmysłowo dotykany, ale ważne by wiedzieć gdzie dotykać. Każdy centymetr naszego ciała pokryty jest mnóstwem zakończeń nerwowych. Niektóre z nich zachowują się jak czujki podniecenia – ich dotykanie wywołuje dreszcz pożądania.

 

Podobno mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus i niewątpliwie coś w tym jest. Nasze ciała są nie tylko odmiennie zbudowane, lecz również inaczej reagują na bodźce. Kobiety są wrażliwsze i preferują delikatniejszy dotyk. Ich strefy erogenne, czyli miejsca, których pobudzanie wywołuje podniecenie seksualne, zajmują aż 15% powierzchni ciała. Tymczasem u typowego Marsjanina powierzchnia stref erogennych jest pięć razy mniejsza niż u Wenusjanki. Jednak u kobiety te tzw. strefy erogenne są bardziej rozproszone po całym ciele niż u mężczyzny, u którego koncentrują się przede wszystkim wokół narządów płciowych. Najlepszy efekt mężczyzna uzyska więc, dotykając całego ciała kobiety, pieszcząc nawet rejony oddalone od centrum seksualności i pozornie z seksem niezwiązane. Tak naprawdę od tych najdalej położonych miejsc, a więc dłoni, włosów i stóp, powinien rozpoczynać erotyczną grę, stopniowo zacieśniając kręgi i zbliżając się do miejsc newralgicznych, głównie łechtaczki, która jest najwrażliwszym seksualnie miejscem u 97% kobiet.

Nasze ciała można porównać do czułych instrumentów. Jeżeli będziemy wiedzieć, jak na nich zagrać, przeżyjemy chwile niebywałej rozkoszy. Kobieta zmienną jest, więc i na jej intymnej mapie ciała wrażliwe punkty mogą się zmieniać. Są jednak miejsca w miarę stałe, które pod wpływem czułego dotyku doprowadzają ją do ekstazy. Erotyczna mapa naszego ciała to pełna tajemniczych zakątków plansza, po której sprawnie może się poruszać każdy, kto poświęci choć chwilę na krótką lekcję.

Erogenna mapa ciała kobiety:

1) Ręce i dłonie. Trzymanie ukochanej za rękę na randce czy całowanie jej dłoni to jeden z lepszych pomysłów. Specjaliści od wschodnich technik masażu twierdzą, że na wewnętrznej stronie dłoni zlokalizowane są punkty pobudzające energię seksualną kobiety.

2) Usta. Miejsce to jest niezwykle delikatne, wrażliwe na dotyk i wilgotne, zupełnie jak te najintymniejsze zakamarki ciała. Pieszczoty ust mogą więc naśladować intymne pieszczoty – mogą to być delikatne muśnięcia warg lub namiętne i pełne pocałunki. Poza tym namiętne całowanie podnieca, gdyż angażuje wszystkie zmysły. Widzimy partnera, słyszymy jego oddech, czujemy zapach i smak. Kobiety uwielbiają się całować. A silnie unerwione wargi szybko reagują nawet na najdelikatniejszy dotyk.
3) Uszy. Głaskanie, całowanie uszu, szczególnie płatków usznych i miejsc za uszami, a także zmysłowe wodzenie po nich językiem sprawia, że ukochaną przechodzi dreszcz podniecenia.
4) Oczy. Skóra wokół oczu jest niesłychanie delikatna i wrażliwa na dotyk. Delikatne niczym mgiełka pocałunki składane na powiekach i wokół nich są wyrazem czułości, a jednocześnie są dla kobiety ogromnie przyjemne.
5) Szyja. Najbardziej czułe na dotyk są jej boczne powierzchnie. Wrażliwy na pocałunki jest też kark.
6) Piersi. Delikatne pieszczoty sprawiają, że brodawki naprężają się i twardnieją. To jedne z głównych stref erogennych kobiety. Pieszczoty piersi najlepiej rozpocząć od gładzenia, obejmowania, masowania całej ich powierzchni i delikatnego głaskania. Po chwili można przejść do pieszczot skoncentrowanych wokół brodawek, zachowując maksimum delikatności – można zataczać palcami koła wokół nich i muskać stwardniałe końcówki. Można je lizać i delikatnie ssać.
7) Plecy. Ze względu na liczne włókna nerwowe, które przebiegają wzdłuż kręgosłupa, dla wielu kobiet plecy są strefą silnie erogenną. Gładzenie ich, drapanie, masowanie wzmaga erotyczną gotowość partnerki, a jeśli mężczyzna dopieszcza plecy ukochanej również podczas stosunku, np. gdy kochają się w pozycji siedzącej, ona twarzą do niego, wzmacnia jej doznania. Wiele uwagi i czasu warto poświecić okolicy lędźwiowo-krzyżowej.
8) Stopy. Często są zaniedbywane w erotycznych wędrówkach po kobiecym ciele, a bywają bardzo wrażliwe na stymulację i nie chodzi tylko o łaskotki. Umiejętny – nie za delikatny – masaż stóp, np. uciskanie wgłębienia w podeszwie, relaksuje i podnieca.

9) Zgięcia pod kolanami. Całowanie tych miejsc jest dla wielu pań – podobnie jak całowanie wewnętrznej strony nadgarstków – bardzo stymulujące.
10) Skóra głowy i włosy. Skóra głowy jest silnie unerwiona. Gładź więc ukochaną po włosach, wsuwaj między nie palce i delikatnie masuj po głowie, muskaj skórę na linii włosów.
11) Brzuch. Żadna kobieta nie oprze się czułym pieszczotom brzucha, zwłaszcza językiem. Równie wrażliwy na pocałunki jest pępek.
12) Wewnętrzna strona ud. Podobnie jak wewnętrzna strona ramion jest niezwykle wrażliwa na dotyk, a nawet bardziej, gdyż znajduje się niejako na przedpolu ostatniego bastionu, erotycznego centrum kobiecości.

Beautiful couple the dark.

13) Pośladki. To kolejny atrybut kobiecości. Bardzo wdzięcznie odpowiada na pieszczoty męskich dłoni. Choć nie są tak unerwione jak inne części erogenne, ich pieszczoty też mogą doprowadzić do rozkoszy.
14) Zewnętrzne narządy płciowe. Wzgórek łonowy, wargi sromowe, wejście do pochwy oraz – niepodzielnie królująca w tym rejonie – łechtaczka. Seksuolodzy twierdzą, że pod względem wrażliwości na bodźce seksualne jest ona kobiecym odpowiednikiem męskiej główki penisa. Nie wolno więc jej pominąć w pieszczotach. To najczulsze miejsca kobiety i przedsionek do jej spełnienia.
15) Czoło, skronie. Lubią delikatne muskanie wargami. Pocałunki jak dotyk skrzydła motyla pozwalają kobiecie odprężyć się i zapomnieć o problemach.

Nie wystarczy się kochać, by ukochanej osobie było w łóżku cudownie. Do tego, aby przeżyła prawdziwą ekstazę, potrzebna jest wiedza o jej wrażliwości, o tym, gdzie i jak lubi być dotykana. Nieświadomie bowiem przenosimy na bliską osobę własne upodobania.
Ulegamy fałszywemu przekonaniu, że skoro się kochamy, to erotyczne doznania odczuwamy tak samo. Trudno nam porzucić tę iluzję, szczególnie gdy brakuje odwagi, by o swoich oczekiwaniach szczerze porozmawiać. Kobiety wpadają w pułapkę schematu: mój mężczyzna zna przecież moje potrzeby, ale skoro ich nie zaspokaja, to po prostu mnie nie kocha. A prawda jest banalna: mężczyzna często nie ma pojęcia, co lubi jego partnerka. Aby wyrwać się z tego magicznego kręgu, musimy spróbować przekazać ukochanej osobie jak najwięcej informacji o swojej wrażliwości. Najlepiej powiedzieć wprost, jakie pieszczoty lubimy, co zaś nie sprawia przyjemności. Ważne jest, byśmy wiedzieli, jak pieścić, całować, pobudzać najintymniejsze zakątki ciała partnera. Nie wszyscy jesteśmy wrażliwi tak samo. Jedni lubią drażnienie sutków, innych bardziej podnieca całowanie karku. Mamy swoje ulubione pieszczoty, bo na ciele każdego są miejsca bardziej czułe od innych. Jeśli kochankowie nawzajem poznają swoje czułe punkty, mogą przeżywać prawdziwą ekstazę. Ze wszystkich zmysłów w miłości fizycznej właśnie dotyk jest najważniejszy.
 

Przeczytaj również:

 1. Erotyczna mapa ciała mężczyzny
 2. O jakim seksie marzą kobiety?
 3. Jakich mężczyzn nienawidzą kobiety?
 4. Forum – Miłość i seks!

 

 


1916 liczba wyświetleń,  dzisiaj

Możliwość komentowania Seks – odmładza, wzmacnia, a nawet leczy! została wyłączona

Seks – odmładza, wzmacnia, a nawet leczy!

| blog | 16 sierpnia 2021

 

p11571_big  Seks jest bardzo ważnym elementem życia dwojga ludzi. Dużym błędem jest unikanie tematu, oburzanie się, że o tym nie mówi się, robienie z nich tabu. To bardzo ważny element życia, mający wpływ na całe życie kobiety i mężczyzny.

Seks leczy!
Naukowcy stwierdzili, że seks leczy: choroby serca, bóle głowy, działa antydepresyjnie, daje poczucie szczęścia, korzystnie wpływa na skórę, młodość, witalność, chroni przed rakiem prostaty u mężczyzn, a u kobiet  przed nietrzymaniem moczu, łagodzi bóle mięśni i stawów, działa przeciwzakrzepowo, daje poczucie szczęścia i dobry sen, koi nerwy.

Jak pomóc, kiedy spada nam libido-potencja i pozbawiamy się możliwości tak cennego współżycia?

p8856_bigp6369_big

 

W sieci znajdziecie dużo pomocnych przedmiotów, takich jak-stymulatory prostaty, drążki analne, feromony, penisy i wibratory-zwiększające doznania i urozmaicające igraszki, krople, tabletki, żele, kremy i wiele innych. To wszystko dla Was drodzy Państwo.

 

 

2140 liczba wyświetleń,  dzisiaj

Możliwość komentowania Świąteczny prezent dla ukochanego – co mu podarować? została wyłączona

Świąteczny prezent dla ukochanego – co mu podarować?

| blog | 6 grudnia 2020

Jesteście ze sobą już od dawna i wydawałoby się, że już wszystko co mogłaś podarować swojemu mężczyźnie podarowałaś? Pomysłu na kolejny upominek brak, a Ty stresujesz się tym faktem już na dwa miesiące przed świętami? Niepotrzebnie!

Happy couple with gift box, close to each other and looking at camera with smile. Caucasian models in love, relationship, dating, flirting, lovers, romantic concept.

Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci w znalezieniu idealnego prezentu dla ukochanego:

Co on lubi?

To pierwsze pytanie, na które powinnaś sobie odpowiedzieć. Prezenty mają sprawiać przyjemność, cieszyć, dawać satysfakcję i wywoływać uśmiech, dlatego najcenniejszą wskazówką jest hobby, zainteresowania, ulubione zespoły, książki czy wydarzenia kulturalne. To klucz, którym powinnaś się kierować, jeśli chcesz, aby prezent był trafiony.

Czego potrzebuje?

To kategoria, z którą z pewnością świetnie sobie poradzisz, bo przecież najlepiej wiesz czego potrzebuje Twój mężczyzna. Może skarpetek, koszuli albo nowej torby na treningi? Pamiętaj, że nawet z pozoru oklepane i nudne podarunki świąteczne, mogą okazać się zabawne i oryginalne! Przecież skarpety mogą być kolorowe, koszula bardzo dobrej jakości etc.

Wspólna pasja?

To kategoria prezentów, które niby podarowujesz jemu, ale korzystacie na tym oboje i świetnie się przy tym bawicie. W tej kategorii znajdzie się bilet na mecz, koncert albo ściankę wspinaczkową. Ważne jednak jest to, aby prezent podobał się przede wszystkim jemu, w końcu to z myślą o nim decydujesz się na zakup. Ważne też, aby to wydarzenie było dla Was wielką frajdą i przyjemnością, tak abyście na długo je zapamiętali i miło wspominali.

Coś specjalnego

Tutaj mowa o wszystkich tych rzeczach, których on kompletnie się nie spodziewa, a upominek ma być mniej lub bardziej praktyczny, ale przede wszystkim kojarzyć mu się z Tobą, waszym związkiem i wspólnie spędzonymi chwilami. Prezenty personalizowane to świetny pomysł, który z pewnością przypadnie do gusty twojemu mężczyźnie. Pamiętaj przy tej okazji, że zarówno oryginalny kubek jak i kalendarz czy długopis na pewno będą dla niego piękną pamiątką – ucieszy się!

Handmade w słusznej sprawie

Kiedy marzysz o tym, by go zaskoczyć i zrobić na nim wrażenie, podaruj mu coś co zrobiłaś własnoręcznie i tylko dla niego. Piękny szalik w ciepłe dni ogrzeje nie tylko jego szyję, ale także serce.

Poszukując upominku dla ukochanego pamiętaj o jednym – to jemu ma się on podobać!

 

 

1343 liczba wyświetleń,  dzisiaj

Możliwość komentowania Jak wyznać miłość w niebanalny sposób? została wyłączona

Jak wyznać miłość w niebanalny sposób?

| blog | 9 lipca 2020

Każdy, kto choć raz był zakochany, wie, jak trudno jest wyznać swoje uczucia w niecodzienny sposób. Tuczące czekoladki czy pluszowy miś z serduszkiem przeszły już do lamusa najbardziej wyeksploatowanych prezentów, podkreślających uczucie do tej wyjątkowej osoby. Współczesny świat i rozwijające się technologie pozwalają puścić wodze fantazji i zaimponować wybrance o wiele bardziej…

A gdy już jesteście razem, to nawet w najlepszym związku z czasem może pojawić się jakaś sprzeczka czy nieporozumienie. Czasem przewinienie jest tak poważne, że trzeba uciec się do bardziej wyszukanych sposobów na przeprosiny niż bukiet czerwonych róż. I tu również z pomocą przychodzi internet!

Zapraszamy do skorzystania z niepowtarzalnej możliwości zamieszczenia Waszego wyznania, przeprosin czy oświadczyn na stronie KochamCie24.pl!

Osoba, do której będą kierowane Wasze słowa, z pewnością poczuje się wyjątkowo i łatwiej Wam będzie zyskać jej przychylność!

3771 liczba wyświetleń,  dzisiaj

Strona 1 z 212

Reklama

Polecamy